3 Mart 2012 Cumartesi

Songül Karlı Gibi Olmak Ya Da Olmamakİnsanlar tarzlarıyla konuşur, insanın kişiliğini, ruhunu hayat felsefesini tarzı yansıtır. Bu yazımda size stil ikonu Songül Karlı’yı tanıtacağım ve 5 adımda nasıl Songül Karlı gibi oluruz bunu anlatacağım.

Songül Karlı Kimdir?(Who is Songül Karlı?)

Songül Karlı hayranları tarafından Türk Halk Müziğinin Shakira’sı, ekranların uslanmaz prensesi olarak, fi tarihinde Tokat’da doğdu. Ailesi tarafından çok başarılı olacağı bilinen, ilkokulda bile sınıf hocasını evlendiren Songül Karlı’nın İzdivaç programlarında fırtınalar gibi eseceği taa o zamandan belliydi. Bir röportajında ‘evlendirmek benim işim, ben boşarım, ben evlendiririm’ diyen Songül Karlı, evlendirme konusunda ki iddiasını bir kere daha belirtmiş oldu. Ekranların güzel yüzlü sunucusu Songül Karlı ‘bir gün herkes evlenecek, terzi kendi söküğünü dikemez, bir ben evlenemem’ diyerek de kendini hayranlarına adadığını bir kere daha vurgulamıştır.

Peki Nasıl Songül Karlı Gibi Oluruz?

Bu konuda konuşmak için öncelikle Songül Karlı’nın geçirdiği değişim evrelerini incelememiz lazım.Ben bu evreleri 5 parçaya böldüm ve sizin Songül Karlı tarzını benimsemenizde, hayatınızın merkezine almanızda yardımcı olacağımı düşündüm.

Part-1 ( Songül Karlı was born this way)

Değişimi daha net anlamak için önce Songül Karlının eski bir fotoğrafını yenisiyle yan yana gözlemleyelim. Gördüğünüz gibi birinci fotoğrafta halktan birinden hiçbir farkı olmayan Songül Karlı ikinci fotoğrafında adeta küllerinden doğarak son yüzyılın stil ikonu haline gelmiştir. Tarzını güne giden ev hanımı ve popstar birleşimi olarak tanımlayabileceğimiz Songül Karlı zıtlıkları harmanlayarak stil sahibi olmuştur.

Part-2 ( Songül Karlı is effective women)


Her fırsatta Tokat’lı olduğunu belirten ve hiçbir şehir fark etmeksizin her yerin halkını Tokat’lılara benzeten Songül Karlı’nın samimiyetinin temelinde işte bu yatmaktadır. Tokat’lı şehir kadını mizacını kıyafetlerine de yansıtan Songül Karlı, mimikleriyle de sempati seviyesini maksimuma ulaştırmıştır.

Part-3( I am sexy and i know it)

Kıyafetlerinde seksapalitesinide ortaya koymaktan çekinmeyen Songül Karlı, arada ipin ucunu kaçırsa da hayranları olarak onu her haliyle sevdiğimizi bilmesini isteriz.

Part-4(Songül Karlı’s make-up looks like Angel)

Tahminlerime göre her programından önce 1 kutu fondöten, 1 kutu rimel, 1 kutu ruj, 1 kutu allık bitiren Songül Karlı aslında kefenin cebi olmadığını, dünya malının dünyada kaldığını bize en iyi şekilde göstermektedir. Her ne kadar makyaj malzemelerinde gerçek mimiklerini göremesek de el kol hareketleri bize en iyi şekilde anlatıyor.

Part-5 (Life is Life na  na na na na)


Son part yorum partı, doğal olun gençler, Songül Karlı doğallık timsalidir. Eğer doğal olursanız emin olun Songül Karlı gibi olmak çok zor olmayacak.

Eğer yardımcı olabildiysem çok sevinirim. Unutmayın;

‘Bir gün herkes evlenecek’
                                   Songül Karlı


Deniz ACISU

5 yorum:

cherry dedi ki...

Seksapalitesini ortaya koyan fotoğraf hangisi oluyor? Çok güldüm,ellerine sağlık. Evde kalırsam Songül Karlı'ya başvurucam ^.^

simgee dedi ki...

geceleri uykularım kaçıyordu "Ben nasıl Songül Karlı gibi stil ikonu bir insan olabilirim?" diye.yazında anlattığın her şeyi anladım.hemen uygulamaya geçiyorum.teşekkürler. :)

Deniz Acısu dedi ki...

cheerry: seksapalitesini ortaya koyan fotoğraf;toplu fotoğraf varya o:D Seni de ekranlarda görmek isteriz:D

simgee: yardımcı olabildiysem çok sevinirim. Songül Karlı gibi olmak, bu hayatta çok insana nasip olsa da seni de öyle görmek isteriz:D

cherry dedi ki...

Deniz, "Allah korusun" der misin bi? Teşekkürler :)

Deniz Acısu dedi ki...

Oradaki insanlar bu hayatta başarısını kanıtlamış insanlar:D Herkes onlar gibi olmak ister:D Sende isteye bilirsin:D